Hakkımızda

Mora Kartal Nasıl Kuruldu

Uzman Psikolog Alptekin Aydın

İngiltere Psikologlar Birliği üyesi ve Ingiltere alkol ve madde bagimliligi uzmanlari federasyonuna üyesi olan (FDAP pratisyeni) Uzman Psikolog Alptekin Aydin tarafından 2020 yılı Ocak ayında kurulan Mora Kartal, başta sigara ve alkol olmak üzere, her türlü zararlı ve uyuşturucu maddeleri bıraktırmayı hedefleyen bir özel sağlık kliniğidir. Son dönemde Uzman Psikolog Alptekin Aydın tarafından İngilteredeki kliniğinde başarı ile kullanılan Frekans sistemi Artık İstanbul'da Kartal İst Marina da hizmeye girmiştir.

Ocak 2020 yılında Uzman Psıkolog Alptekın Aydın ile yapılan röportajı aşağıda bulabilirsiniz.

Alkol ve Madde bağımlılığınınsonu mu geldi!
Avrupa Ajansı | AVA/Londra
İngiltere Alkol ve Madde Bağımlılığı Uzmanları Federasyonuna (FDAP) bağlı olan uzman psiko- log Alptekin Aydın, Avrupa Ajansı’na özel ver- diği demeçte, 20 yılı aşkın alkol-sigara-kumar- esrar ve kokain bağımlısı hastaları 15 günlük bir yeni uyguladığı tedavi yöntemi ile tamamen iyi- leştirdiğini ve bağımlılıklarını durdurduğunu açıkladı.
Kuantum frekans teknolojisi Yeni uyguladığı kombine tedavi yönteminde manyetik stimulasyön, Kuantum frekans teknolojisi ve bilimsel davranış terapisini birleştiren uzman psikolog Alptekin Aydın tedavinin henüz tıp tarihine geçişi için erken bir aşamada olduğunu uyguladığı ve tamamen iyileşen Hasta sayısının binleri bulması gerektiği ve tedavi son rasının 3 ay-6 ay 1 yıl ve 3 yıl takiplerinin yapılması zorunluluğundan bizlere bahsetti.

Yan etkisi yok ve yoksunluk sendromu yok
Konu hakkında detayları bizlerle paylaşan Uzman psikolog: “Uzunyıllardırgerek tek bir konuda bağımlılıgı olan veya aynı anda birkaç bağımlılıgı olan kişiler üzerinde çok etkili kombine bir tedavi yönetemi arayışı içindeydim. Bunun en doğru şekilde en yan etkisiz ve yoksunluk sendromu yaşanmadan yapılması gerekiyordu. Var olan tedavi yöntemleri de tek başına etkisiz kakıyordu. Yeni uyguladığım bu çok etkili kombine tedavide hedefim kişileri, aileleri ve toplumları etkileyen bu bağımlılık illetinden herkesin kurtulabileceğini tunelin ucunda güçlü bir ışık olduğunu ve çıkış yolunun artık çok daha aydınlık olduğunu vurgulamaktır. “ dedi.

Sigara, alkol, esrar kokain ve her türlü madde bağımlılığı
Uzman Psikolog Alptekin Aydın : “Tedaviye başlarken sigara, alkol, esrar kokain ve her türlü maddebağımlılığınınsürekliiçimve kullanım alışkanlığını ilk seanslarda kuantum frekans tekniği kullanarak durdurmayı başarıyorum. Ama uzun vadeli ve gerçekten kalıcı bir sonuc için frekans ile yaptığım tedavinin ilk seansının ardından Manyetik stimulasyon (TMS tedavisi) ve Bilişsel davranış terapi kombinesi devreye giriyor. Her türlü alkol, madde ve kumar bağımlılı- ğından zarar gören kişilerin, depresyon, takıntı, stres ve endişelerinin beyindeki nöronlar üzerine uygulanan bu ilaçsız, ağrısız tedavi yöntemi ile iyileştirmek mümkün.” Uzman Psikolog Alptekin Aydın Manyetik stimulasyon (TMS tedavisi) ve Bilişsel davranış terapi kombinesi Alptekin Aydın : “Bağımlı kişilerin farkındalıklarının arttırıldığı çok etkili, gerek Amerika da gerekse Avrupa ve İngiltere de onaylı bir tedavi biçimi olan TMS ve bu esnada gerçekleştirdiğim konuşma terapisi ile kişilerin bağımlı kişilik yapısını tamamen değiştirme şansını yakalıyorum. Tabiki tedavinin yüksek başarı verebilmesinin en önemli şartı kişinin kendisinin bu alışkanlıklardan gerçekten kurtulmak istemesi. Ben bu kurtulma isteğindeki küçük kıvılcımı büyük bir ateş haline getirebilir ve istekli olan herkesi bu alışkanlıklardan kurtarabilirim” dedi.